Hakkımızda

1987 yılında hafif inşaat makineleri sektöründe faaliyet göstermek amacıyla Ankara’da kurulmuştur.

İlk kuruluş yıllarında ABD, Almanya ve İskandinav ülkelerinin sektörün önde gelen firmaları ile işbirliği yaparak, yüksek nitelikli ürünleri Türkiye inşaat sektörünün kullanımına sunmuştur.

1992 yılında vibrasyon konusunda dünyanın en yetkin firmalarından Netter Vibration ile başlatılan birliktelik Mint’in de vibrasyon konusunda uzmanlaşmaya yönelmesine neden olmuş ve Mint zaman içinde diğer faaliyet alanlarından ayrılarak, sadece Beton ve Endüstriyel Vibrasyon konusunda çalışmaya başlamıştır.

Gerek beton «özellikle prefabrik eleman» üretiminde vibrasyon, gerekse endüstrinin her alanında «eleme, sıkıştırma, boşaltma, nakletme» vibrasyon,  Mint Mühendislik için temel faaliyet alanı olmuştur.

1995 yılında, beton vibrasyonunun en önemli ekipmanlarından olan konvertör üretimine başlayan Mint, Türkiye’de elektronik frekans ve voltaj konvertörünü üreten ilk ve öncü firma olmuştur.

Ar-ge çalışmalarını kesintisiz olarak sürdüren Mint, 2000 yılında toroidal transformatör tasarımı ile Avrupa’nın en hafif konvertörlerini üretmeye başlamıştır. Örneğin, 40 A çıkış gücünde 18 kg. ağırlığındaki MFK 40 konvertör halen sektörde bu güçte en hafif konvertördür.

2004 yılında uygulamaya yönelik hız kontrol cihazı (invertor) tasarımı tamamlanmış ve tüm MFK serisi konvertörlerde kullanılmaya başlanmıştır. Artık MFK serisi konvertörler; özel tasarlanmış elektronik frekans kartı ile, toroidal transformatörü ile, sektörün en nitelikli, en hafif ve güçlü ürünleri olmuştur.  Her başarılı ürün gibi, MFK konvertörler de taklit edilmeye çalışılmış ancak hiçbir taklit aynı kaliteyi yakalayamamıştır.

2009 yılında MEV yüksek frekanslı kalıp vibratörü ve MHV pnömatik kalıp vibratörü üretimine başlayan Mint, tünel kalıp uygulamalarında ve prefabrik eleman üretim tesislerinde komple ürünleri, çözüm sunan önerileri ve satış sonrası hızlı, ekonomik servis hizmetleri ile vazgeçilmez olmuştur.

2017 yılında kuruluşunun 30.Yılını, Netter ile işbirliğinin 25.Yılını kutlayan Mint, bugüne kadar desteklerini esirgemeyen, cesaretlendiren, hatalarımızı gösteren, kimileri yaşamımızda kilometre taşı olan tüm kişi ve kuruluşlara saygıyla teşekkür eder.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Detaylı bilgi için
bizimle irtibata geçin.

Beton Vibrasyon Makina ve Ekipmanları